Murarka ogrodowa - System BioDar
Galeria Selekcja kokonów - poradnik
DE EN
BioDar
  • Gospodarstwo kulturowe
  • Dr inż. Stanisław Flaga
  • Wydawnictwo
  • Dorota Flaga

Porobnica włochatka - Nowość! (Towar czasowo niedostępny)

Porobnica włochatka jest cenionym zapylaczem około 140 gatunków roślin kwitnących od końca marca do 2 dekady czerwca, w tym: jabłoni, gruszy, czereśni, wiśni, śliwy, brzoskwini, porzeczki czarnej i czerwonej, borówki wysokiej i niskiej, jagody kamczackiej, agrestu i żurawiny. Szczególnie chętnie odwiedza borówkę wysoką, jagodę kamczacką i jabłoń. Stanowi pożądany składnik entomofauny sadów i jagodników kwitnących w mniej korzystnych warunkach pogodowych (duże zachmurzenie, pogoda dżdżysta, temperatura bliska 7°C), wykazując się przy tym dużą sprawnością zapylania roślin (wizytowanie 20-30 kwiatów/min.) i długim czasem aktywności dziennej (około 15 godz.).

Jesteśmy pierwsza firmą w Polsce, która otrzymała od państwowej służby ochrony przyrody (RDOŚ w Krakowie) zezwolenie na hodowlę i sprzedaż porobnicy włochatki (Anthophora plumipes Pall.).

Gospodarstwo w swej ofercie posiada siedliska ziemne z trwałymi gniazdami porobnicy włochatki. Pojedynczy moduł handlowy stanowi blok gniazdowy z 10 czynnymi gniazdami, przeznaczony na powierzchnię 10 arów. Dodatkowe wyposażenie skrzyń gniazdowych stanowi zadaszony stelaż pozwalający na właściwą ekspozycję i ochronę gniazd oraz siatka zabezpieczająca gniazda przed ptakami. Oferowany produkt sprzedawany jest w miesiącach zimowych (od stycznia do końca lutego).

Materiał rozrodczy stanowią pszczoły pozyskane na terenie Polski południowej, utrzymywane w chowie od 1996 r. Sprzedaż jest limitowana.

BioDar.com.pl © Wszelka treść zawarta na stronie jest własnością jej autorów. Zabrania się kopiowania bez zgody autora.
Webmaster