Rote Mauerbiene - BioDar System
Fotogalerie
PL EN
BioDar
  • Gospodarstwo kulturowe
  • Dr inż. Stanisław Flaga
  • Wydawnictwo
  • Dorota Flaga

Witamy Państwa na oficjalnej stronie internetowej firmy BioDar

Gospodarstwo kulturowe BioDar
Dr inż. Stanisław Flaga

Gospodarstwo kulturowe BioDar realizuje swoją misję korzystając z bogatego dorobku naukowego Instytutu Dziedzictwa Wsi i Regionów oraz szerokiej współpracy z organizacjami pozarządowymi. Ważną sferę działań Gospodarstwa stanowi ochrona dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, a jednym z podstawowych celów pozostaje zachowanie różnorodności biologicznej i hodowla organizmów pożytecznych możliwych do zastosowania w rolnictwie i ogrodnictwie. Od 1989 roku realizujemy program wdrażania do praktyki ogrodniczej trzmieli i pszczół samotnic gniazdujących kolonijnie, a od 2012 roku firma prowadzi własną hodowlę pszczół samotnic na skalę komercyjną. Uczestnicząc w tworzeniu postępu biologicznego odpowiadamy na wysokie wymagania stawiane przez konsumentów żywności i naszych klientów w zakresie wysokiej jakości oferowanych produktów i bezpieczeństwa ich stosowania.

Gospodarstwo jest częścią składową regionalnego centrum zachowania bioróżnorodności. W tym obszarze zaangażowania prowadzi kolekcje zachowawcze roślin uprawnych o wysokiej wartości biologicznej (historyczne odmiany roślin rolniczych, warzywniczych i sadowniczych). We współpracujących gospodarstwach ekologicznych nadzoruje także kolekcje roślin leczniczych, zielarskich i miododajnych. Podobne prace są prowadzone dla ochrony roślin rzadkich i zagrożonych wyginięciem.

Sfera dziedzictwa kulturowego obejmuje produkty zdobione w sposób charakterystyczny dla różnych grup kulturowych. Wysoka jakość naszych produktów zyskuje uznanie bardzo wymagających odbiorców. Ich cenne uwagi sprawiają, że oferta gospodarstwa jest stale uzupełniana, a produkty są doskonalone.

Wydawnictwo BioDar

Wydawnictwo BioDar ukierunkowane jest na tworzenie niskonakładowych publikacji o tematyce ekologicznej i przyrodniczej, głównie na temat owadów pożytecznych. Autorzy naszych publikacji to wybitni specjaliści, mający wiedzę i doświadczenie w licznych badaniach i pracach hodowlanych związanych z organizmami pożytecznymi.

Oferta wydawnicza skierowana jest do każdego, kto zainteresowany jest zapoznaniem się z najważniejszymi i najnowszymi informacjami na temat organizmów pożytecznych.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią serwisu.


Wszelkie materiały umieszczone na stronie internetowej firmy BioDar, a w szczególności teksty, fotografie i grafika, są chronione ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych

BioDar.com.pl © Wszelka treść zawarta na stronie jest własnością jej autorów. Zabrania się kopiowania bez zgody autora.
Webmaster